Uratowaliście nie tylko nasze życie lecz ocaliliście także naszą wiarę w człowieka.

1% PIT

1procent_alpy

Przekaż 1% na „Sprawiedliwych” i wygraj tygodniowy pobyt w Alpach

Jak co roku, składając roczne deklaracje podatkowe, mamy możliwość przekazania 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. Każdy, kto wesprze Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, ma możliwość wygrać tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Szwajcarskich Alpach.

 


Aby przekazać 1% podatku dochodowego wystarczy w deklaracji PIT za rok 2016 wypełnić rubrykę: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego”, wpisując Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu w Polsce o numerze KRS: 0000097668. Ważne, aby jako cel szczegółowy wpłaty wpisać: „Sprawiedliwi”.

Spośród osób, które wesprą Sprawiedliwych, Żydowska Inicjatywa dla Sprawiedliwych wyłoni zwycięzcę tygodniowego pobytu dla dwóch osób w Alpach szwajcarskich. Fundatorzy tej nagrody, małżeństwo emigrantów , którego jeden z przodków był uratowany przez Sprawiedliwego , oferują gościnę, pełne wyżywienie i program wycieczek (podróż do Genewy we własnym zakresie, np. tanimi liniami easyjet.com). Zaproszenie będzie ważne przez rok – termin i szczegółowy program wyjazdu do ustalenia przez uczestników.

O wsparciu Sprawiedliwych proszę poinformować nas niezwłocznie, nie później niż do 7.05.2017 przez formularz kontaktowy na naszej stronie. Umożliwi to nam bycie w kontakcie i powiadomienie Państwa o dalszych losach naszej akcji.

Osobom rozliczającym PIT online rekomendujemy korzystanie z programów umożliwiających swobodny wybór i przekazanie 1% wybranej Organizacji Pożytku Publicznego, np. oficjalny portal ministerstwa finansów lub portal pitax.pl.

Osoby ,które chciałyby wesprzeć Sprawiedliwych w inny sposób niż poprzez przekazanie 1% mogą to również uczynić np. poprzez przekazanie darowizny bezpośrednio Sprawiedliwemu . W takiej sytuacji prosimy o kontakt.

Dom jest położony na wysokości 1400 m n.p.m w miejscowości La Tzoumaz . Ta górska wioska znajduje sie w francuskojęzycznym kantonie Valais , koło miejscowości Sierre ,w bezpośrednim sąsiedztwie najwyższego masywu Alp. Ze względu na swoje położenie oferuje nieskończone możliwości wycieczek górskich dla osób aktywnych. Nasi gospodarze , małżeństwo rodem z Polski , osoby pełne sił i werwy chętnie wezmą Państwa na urokliwe wycieczki i będzie to dla nich prawdziwa przyjemność . Osoby o nieco spokojniejszym temperamencie również znajdą dla siebie wiele atrakcji jak choćby spacery po okolicznych winnicach , sadach owocowych i miasteczkach.